خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۳/۰۴/۰۳ ۰۵:۲۶
شناسه خبر : 1245

برگزاری کارگروه بانوان مرودشت با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس

کارگروه بانوان شهرستان مرودشت با حضور مدیرکل بانوان استانداری فارس برگزار گردید. به گزارش “پارس دشت”، در کارگروه بانوان شهرستان مرودشت و با حضور سیده معصومه دستغیب مدیرکل امور بانوان استانداری فارس، یدالله حسینی فرماندار مرودشت، رباب ابراهیمیان مسئول امور بانوان شهرستان و جمعی از بخشداران و مسئولین امور بانوان سایر ادارات و نهادهای شهرستان، ...

IMG_2841

کارگروه بانوان شهرستان مرودشت با حضور مدیرکل بانوان استانداری فارس برگزار گردید.

به گزارش “پارس دشت”، در کارگروه بانوان شهرستان مرودشت و با حضور سیده معصومه دستغیب مدیرکل امور بانوان استانداری فارس، یدالله حسینی فرماندار مرودشت، رباب ابراهیمیان مسئول امور بانوان شهرستان و جمعی از بخشداران و مسئولین امور بانوان سایر ادارات و نهادهای شهرستان، مسائل و مشکلات حوزه بانوان شهرستان مرودشت بررسی گردید.

در ابتدای این جلسه رباب ابراهیمیان گزارشی مختصر از وضعیت انجمن ها ی شهرستان و فعالیت های صورت گرفته در کمیته های مختلف این کمیسیون ارائه کرد و اظهار داشت: انجمن سالمندان و بنیاد کودک، از دیگر انجمن هایی هستند که پیگیری های لازم جهت راه اندازی آنها انجام شده و به زودی برنامه های خود را آغاز خواهند نمود.

وی افزود: تأسیس یک مرکز خیریه با همکاری بیش از ۷۰ خیر سرشناس در مرودشت، از دیگر برنامه هایی است که به دنبال اجرای آن هستیم که طرحی بزرگ و تحول آفرین در سطح شهرستان خواهد بود.

در ادامه، فرماندار مرودشت نیز با شاره به نقش انقلاب اسلامی در تثبیت جایگاه “زن” گفت: در حال حاضر  در کشورهای مسلمان همسایه،  نگاهی به وضعیت زنان وجود دارد که  آنها را از حداقل حقوق طبیعی خود محروم می کنند و همچنین بررسی وضعیت زنان در غرب که مورد استفاده های ابزاری قرار می گیرند،  نشان می دهد که انقلاب اسلامی توانسته است با دوری از هرگونه افراط و تفریط، راه را برای پیشرفت بانوان در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هموار سازد.

در پایان جلسه سیده معصومه دستغیب، با بیان این نکته که جلسه حاضر را فرصتی برای شنیدن نقطه نظرات بانوان میداند، ضمن تأکید بر لزوم فراهم کردن شرایط مناسب جهت فعالیت بانوان و رفع مشکلات این حوزه، تصریح کرد: در سطح شهرستان مرودشت و کمیسیون بانوان این شهرستان، فعالیت های خوبی صورت گرفته و می طلبد با همکاری دیگر نهادها و همچنین خود بانوان، حوزه های جدید و مناسب جهت فعالیت آنها شناسایی شود تا زنان این شهرستان نیز بتوانند در یک فضای سالم رقابتی به اهداف اجتماعی و اقتصادی خود دست یابند.

IMG_2800