۴:۰۴:۱۳ - یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳
جلسه هم اندیشی تجزیه و تحلیل حقوق و دستمزد در مرودشت برگزار شد
جلسه هم اندیشی تجزیه و تحلیل حقوق و دستمزد با حضور مدیر عامل های شرکت ها و کارخانه های تولیدی بزرگ و کوچک در مرودشت برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت، این جلسه با حضور کارخانجات پتروشیمی شیراز و پتروشیمی شهدای مرودشت، پگاه فارس، کارخانه قند

untitled

جلسه هم اندیشی تجزیه و تحلیل حقوق و دستمزد با حضور مدیر عامل های شرکت ها و کارخانه های تولیدی بزرگ و کوچک در مرودشت برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت، این جلسه با حضور کارخانجات پتروشیمی شیراز و پتروشیمی شهدای مرودشت، پگاه فارس، کارخانه قند مرودشت، خوراک دام روحانی،  رئیس تشکیلات خانه کارگر، مجمع امور صنفی و صنعت و معدن و تجارت و همچنین بازرسان کار و نماینده بسیج کارگری  این شهرستان در محل سالن اجتماعات  اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

سعیدی عمادی، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی مرودشت به اهداف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص روند ارائه تعیین حقوق و دستمزد  اشاره کرد و از حاضرین در این خصوص ارائه برنامه ها و پیشنهادات را خواستار شد و گفت: دستمزد، مقوله‌ای پیچیده و نیازمند کار کارشناسی است که هر ساله بر اساس ماده ۴۱ قانون کار و مبنا قرار دادن دو شاخص تورم و معیشت نیروی کار تعیین و تصویب می‌شود.

 

سعیدی عمادی خاطر نشان کرد: توجه به پایین بودن نرخ تورم امسال، سال سختی برای تعیین دستمزد کارگران خواهد بود با این حال باید  در جریان تعیین مزد سال ۹۴ تنها به افزایش حداقل مزد کارگران فکر نکنیم  بلکه قدرت معیشت کارگران را هم مدنظر قرار خواهد داده شود.

 

در پایان پس از بحث و تبادل نظر بین حاضرین پیشنهاد شد که دستمزد به روش شایسته سالاری و تخصص پرداخت گردد.

 

همچنین پیشنهاد شد که برای هر صنعت مختلف یک ساختار مزدی جداگانه در نظر گرفته شود  و بجای تعیین مزد براساس تورم  هر صنعت جداگانه با توجه به شرایط یکسال گذشته آن صنعت مبلغ افزایش مزد اعلام گردد تا بدینوسیله هم کارگر به حقوق حقه خود برسد و هم صنایع در رقابت با واردات،  دارای ثبات و پایداری گردند .

 1. ناشی   بهمن ۱۲, ۱۳۹۳  

  یک نکته جالب: در متن خبر جمعا از ۹ اداره و شرکت بعنوان حاضرین نام برده شده اما در عکس بجز رییس اداره فقط هفت نفر حضور دارند!!! نکند برخی از دوستان مشارکت مجازی داشته اند؟

 2. شهروند   بهمن ۱۲, ۱۳۹۳  

  ای بابا.همین الان که یه قانون یکپارچه و واحد برا حقوق کارگری وجود داره اکثریت کارفرما ها اون رو نادیده میگیرن و به کارگر ظلم میکنن چه برسه به اینکه بخوان این قانون رو برا هر صنعت تغییر بدن و یا اصلا اینکه بخوان حقوق رو طبق شایسته سالاری بدن.اینها همش نقشه های کارفرماها برای استثمار بیشتر قشر کارگره.درواقع این اقایون پیشنهاد دهنده سعی کردن با کلمات خشکل طوری پیشنهاد خودشون رو مطرح گنن که همه فک کن اینا دنبال عدالت در مزد هستن.یکی نیس بگه اخه کی میخواد میزان شایسته سالاری کارگر رو تعیین کنه؟اینطوری دست کارفرما باز میشه که به بهونه عدم شایسته سالاری تا جایی که بخواد کارگر رو تحت فشار قرار بده.اداره کار اگه براش عدالت مهمه بهتره بازرسی از مراکز مختلف رو بیشتر و جدی تر کنه و دست از نادیده گرفتن تخلفات کارفرماها برداره.

 3. کارگر   بهمن ۱۲, ۱۳۹۳  

  حالا که تو جلسه خواستگاری علاوه بر شازده دوماد پدر مادر داماد و پدر مادر عروسو و عمو خاله های عروس و دامادو حتی پدربزرگ و مادر بزرگاشونم بودن حداقل اجازه میدادین عروس خانمم(نماینده کارگرها) میومد.توقع نداریم شما ایقد لطف داشته باشین ک به این عروس خانم اجازه حرف زدن و اظهار نظر بدین اما حداقل براتون یه چای که میتونست بیاره.عروس به ای خوبی ک هر سال براتون ۴ قلو میاره گناه داره بخدا


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر