۲۰:۰۶:۱۳ - جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵
رونمایی از دو کتاب در حوزه دفاع مقدس اثر نویسندگان مرودشتی+ تصاویر
از کتاب های “ما هشت نفر بودیم” و ” تن های تنها“، گردآوری و تألیف علی مرادی نویسنده مرودشتی، رونمایی شد.   به گزارش دریافتی پارس دشت، از کتاب های “ما هشت نفر بودیم” و ” تن های تنها“، مجموعه آثار نویسندگان مرودشتی در حوزه دفاع مقدس که به همت علی مرادی، نویسنده مرودشتی تهیه

photo_2016-05-27_23-29-10

از کتاب های “ما هشت نفر بودیم” و ” تن های تنها“، گردآوری و تألیف علی مرادی نویسنده مرودشتی، رونمایی شد.

 

به گزارش دریافتی پارس دشت، از کتاب های “ما هشت نفر بودیم” و ” تن های تنها“، مجموعه آثار نویسندگان مرودشتی در حوزه دفاع مقدس که به همت علی مرادی، نویسنده مرودشتی تهیه گردیده است، رونمایی شد.

 

معصومه مرادی در این خصوص گفتگوی کوتاهی با این نویسنده خوش ذوق مرودشتی انجام داده است:

 

سلام آقای مرادی. امروز در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، از چند  اثر نوشته شما رونمایی شد. ممکن است درباره آنها توضیحی بدهید؟

 

 علی مرادی: سلام و درود. خدمت شما. امروز از بنده دو کتاب رونمایی شد به نام های “ما هشت نفر بودیم” و ” تن های تنها“.

 

کتاب “ما هشت نفر بودیم” در واقع  نگاهی به “دفاع مقدس” از دریچه داستان کوتاه مرودشت است که شامل دوازده داستان کوتاه، از شش نویسنده موفق مرودشت خانم ها سمیرا رفیعی و شهناز عمادی و آقایان دکتر علی کشاورزی، دکتر عبدالرضا قیصری، مهدی زارع و خودم می باشد.

 

این کتاب با حمایت حمزه علیزاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس تولید شده است.

 

نکات برجسته این آثار چیست؟

 

نکته قابل ذکر درباره کتاب “ما هشت نفر بودیم”، تنوع “نگاه” است. بعبارتی، موضوعی مشترک، از زوایای دید گوناگون روایت می شود.

 

کتاب “تن های تنها” نیز خاطرات آزاده عزیز «اکبر گشتاسبی» از کودکی تا شش سال دوران اسارت وی در اردوگاه های عراق می باشد که توسط بنده بازنویسی شده است.

 

از نکات قابل توجه این کتاب نیز می توان به این مسئله اشاره نمود که آقای گشتاسبی، صرفأ به روایت زندگی خود نپرداخته بلکه همچون دوربین، زندگی دیگر همرزمانش را هم به تصویر کشیده است.

 

همچنین توضیحات وی درباره وسایل دست ساز دوران اسارت از قسمت های خواندنی این کتاب است که امیدوارم توانسته باشم در بازنویسی این اثر، حق مطلب را به خوبی ادا کرده باشم.

 

*ممنونم امیدوارم شاهد چاپ آثار دیگری از شما باشیم.

 

photo_2016-05-27_23-29-14 photo_2016-05-27_23-29-28 photo_2016-05-27_23-29-32 photo_2016-05-27_23-29-18 photo_2016-05-27_23-28-46 photo_2016-05-27_23-29-05

 1. محمد   خرداد ۱۲, ۱۳۹۵  

  درود بر علی مرادی عزیز و درود بر استاد کشاورزی بزرگ

  • علی کشاورزی   مرداد ۲۲, ۱۳۹۵  

   سپاس
   و درود بر شما
   من خاک پای اهالی فرهنگ هستم


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر