۸:۱۴:۴۵ - سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵
نماینده مردم مرودشت در مجلس: سیاست‌های خصمانه عربستان در قبال ایران به خط پایان رسیده است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران بدون شک از طریق مجامع بین‌المللی، دستگاه وزارت خارجه و نظام جمهوری اسلامی ایران و دیپلماسی پارلمانی پیگیر اقدامات ساختارشکنانه عربستان خواهد بود.   محمدمهدی برومندی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، پیرامون اقدامات اخیر عربستان علیه ایران اظهار

736722_758

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران بدون شک از طریق مجامع بین‌المللی، دستگاه وزارت خارجه و نظام جمهوری اسلامی ایران و دیپلماسی پارلمانی پیگیر اقدامات ساختارشکنانه عربستان خواهد بود.

 

محمدمهدی برومندی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، پیرامون اقدامات اخیر عربستان علیه ایران اظهار کرد: عربستان سعودی در شرایط فعلی در منطقه و خاورمیانه یک وضعیت بسیار نامناسبی دارد به نحوی که علی رغم همه امکانات و سرمایه‌ها و پول نقدی که در اختیار دارد نتوانسته است به اهداف خود در منطقه و جهان دست پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه حکومت عربستان یک حکومت نامشروع، استبدادی و مبتنی بر رأی مردم نیست، افزود: این کشور از هر گونه توسعه و رشد در ساختار درونی رنج می‌برد و از نظر قدرت نظامی نیز یک قدرت برون زا است یعنی یک کشوری است که به هیچ وجه از درون خودش قدرت ندارد و به کشورهای دیگر وابسته است از این رو سعی دارد با افزایش تنش اهداف خود را به پیش ببرد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس  تاکید کرد: حکام عربستان به دلیل ترس از کودتاهای نظامی و امثال آن اجازه رشد و توسعه داخلی خودشان را هم ندارند و کشورشان را به پایگاه نظامی کشورهای خارجی از جمله آمریکایی‌ها تبدیل کرده‌اند لذا مجبور هستند تا در مسیر تحقق مطالبات آنها گام بردارند که مقابله با ایران یکی از این موارد محسوب می‌شود.

 

نماینده مردم مرودشت در مجلس با بیان اینکه که در صحنه سیاسی جهان تفکرات امروز عربستان مشکلات بزرگی را برای جامعه بشری ایجاد کرده است، گفت: رشد و توسعه تروریسم از ۱۱ سپتامبر تا القاعده و طالبان همه ساخت حکومت وهابی عربستان سعودی است روندی که امروز با ایستادگی جبهه مقاومت شکست خورده و رو به زوال است.

 

برومندی تصریح کرد: ناکام ماندن تلاش عربستان برای به قدرت رسیدن در سوریه و برکناری بشار اسد، حمله نافرجام به یمن و ناکامی در عراق و منطقه مشکلات بسیاری را برای حکام آل سعود ایجاد کرده است از این رو آنها امروز برای فرار از این بحران حمله به ایران را انتخاب کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران بدون تعارف در صف اول مبارزه با تروریسم قرار دارد، تأکید کرد: ایران به عنوان کشور قدرتمند امروز منطقه و خاورمیانه و حامی  کشورهای آسیب‌دیده از جریانات تروریستی امروز در نقطه مقابل تفکرات غلط سیاسی آل‌سعود که در منطقه رخ می‌دهد قرار دارد از این رو مقامات این کشور از بهانه‌های مختلفی همچون اینکه ایران قصد ترور مقامات آل‌سعود را دارد استفاده می‌کنند تا به اهداف شوم خود دست پیدا کنند غافل از اینکه این‌گونه وصله‌ها هیچ وقت به ایران نمی‌چسبد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ایران همواره از ترور و تروریسم بیزار بوده و خود از جمله کشورهایی بوده است که همواره قربانی ترور محسوب می‌شود به گونه‌ای که ما تا به امروز بیش از ۱۷ هزار ایرانی عزیز را به دلیل ترور از سوی گروهک منافقین که امروز به دامان عربستان پناه برده از دست داده‌ایم.

 

نماینده مردم مرودشت در مجلس با بیان اینکه ترور هیچ جایگاهی در بین مردم ایران ندارد، افزود: عربستان از سر ناچاری و مخالفت با ایران به گروهک حذف شده‌ای به نام منافقین پناه برده است تا بتواند به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

 

برومندی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با دقت همه تحرکات عربستان را رصد می‌کند، تصریح کرد: ما بدون شک از طریق مجامع بین‌المللی، دستگاه وزارت خارجه و نظام جمهوری اسلامی ایران و دیپلماسی پارلمانی پیگیر اقدامات ساختارشکنانه عربستان در قبال ایران خواهیم بود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما همه این موارد را ارزیابی می‌کنیم تا عربستان سعودی در همه این سیاست‌های خصمانه خود در قبال ایران به خط پایان برسد.

 1. بردبار   شهریور ۱۲, ۱۳۹۵  

  اگه کاری بلدی برای شهر خودت انجام بده جناب مهندس اینحرفا بدرد مردمی که به تو رای داده اند و تو هیچ کاری برای آنها انجام ندادی نمیخوره،برو فکر تعطیل شدن کارخانه های شهرت باش برو به شعارهایی که دادی و عمل نکردی باش،عوام فریبی بسه

 2. علی کشاورزی   مهر ۵, ۱۳۹۵  

  سلام مهندس
  دست شما درد نکند
  مشکل ما مردم مرودشت فقط کشور عربستان بود.
  تشکر می کنم

 3. فرهادی   مهر ۸, ۱۳۹۵  

  تو نفس من بیدی علی جان.
  این شعر هم تقدیم به روح بزرگ و غیرقابل فروشت…
  در این زمانه بی هیاهوی لال پرست
  خوشا به حال کلاغان قیل و قال پرست
  چگونه شرح دهم، لحظه لحظه خود را
  برای این همه ناباور خیال پرست
  به شب نشینی خرچنگ های مردابی
  چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
  رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند
  به پای هرزه علف های باغ کال پرست
  رسیده ام به کمالی که جز انالحق نیست
  کمال دار را برای من کمال پرست
  هنوزم زنده ام و زنده بودنم خاریست
  به تنگ چشمی نامردم زوال پرست


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر