۵:۲۴:۱۱ - شنبه ۸ شهر ۱۳۹۳
ویژه برنامه میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در پاسارگاد برگزار شد+ تصاویر
به گزارش طنین پاسارگاد، ویژه برنامه ای به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) وروز دختر با حضور جمعی از دختران وبانوان شهرستان پاسارگاد در سالن ورزشی شهید حاجی پور برگزار شد.   مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اول ذیعقده روز تولد حضرت معصومه (س) به نام «روز ملی دختران » نامگذاری گردیده است. ضمن تبریک

به گزارش طنین پاسارگاد، ویژه برنامه ای به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) وروز دختر با حضور جمعی از دختران وبانوان شهرستان پاسارگاد در سالن ورزشی شهید حاجی پور برگزار شد.

 

مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اول ذیعقده روز تولد حضرت معصومه (س) به نام «روز ملی دختران » نامگذاری گردیده است. ضمن تبریک این روز گرامی به همه دختران سرزمین سبز اسلامیمان، امیدواریم این نامگذاری، منشأ ارزشمندی برای توجه، تفکر، تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و پربرکت برای این بخش مهم و سرنوشت ساز از جامعه ما باشد.

 

حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذیقعده سال ۱۷۳ هجری برابر ۶ فروردین۱۶۹ خورشیدی، در شهر مدینه چشم به جهان گشود. این بانوی بزرگوار، از همان آغاز، در محیطی پرورش یافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضایل اخلاقی آراسته بودند.

 

عبادت و زهد، پارسایی و تقوا، راستگویی و بردباری، استقامت در برابر ناملایمات، بخشندگی و پاکدامنی و نیز یاد خدا، از صفات برجسته این خاندان پاک سیرت و نیکو سرشت به شمار می رفت. پدران این خاندان، همه برگزیدگان و پیشوایان هدایت بودند.

 


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
  • دريافت مرودشت
  • آرشيو
  • تازه های خبر
    پیشنهاد سردبیر