۱۶:۱۴:۲۹ - جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳
اخراج ۵۶ نفر از کارکنان دانشگاه آزاد مرودشت
۵۶ نفر از کارکنان داتشگاه آزاد مرودشت اخراج شدند.   به گزارش “پارس دشت” جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد شهرستان مرودشت، نسبت به اخراج خود از این دانشگاه اعتراض نمودند.   این افراد که به صورت قرارداد ساعتی در این دانشگاه مشغول به کار بودند، از اسفندماه سال گذشته، از کادر این واحد دانشگاهی کنار

30495453-1479912

۵۶ نفر از کارکنان داتشگاه آزاد مرودشت اخراج شدند.

 

به گزارش “پارس دشت” جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد شهرستان مرودشت، نسبت به اخراج خود از این دانشگاه اعتراض نمودند.

 

این افراد که به صورت قرارداد ساعتی در این دانشگاه مشغول به کار بودند، از اسفندماه سال گذشته، از کادر این واحد دانشگاهی کنار گذاشته شده اند و بیش از ۶ ماه است که در بلاتکلیفی به سر می برند.

 

یکی از این کارکنان اخراج شده در گفتگو با خبرنگار “پارس دشت” گفت: سابقه کار افراد اخراج شده بین ۳ تا ۷ سال است و اغلب نیز متأهل و دارای خانواده هستند. وی افزود ما مجبوریم به فکر تأمین مخارج خانواده خود باشیم در حالی که هنوز بخشی از مطالبات خود را نیز دریافت نکرده ایم.

 

وی به نحوه جذب این دسته از کارکنان نیز اشاره کرد و گفت: بیشتر ما در زمان نماینده سابق و با نامه فرمانداری شهرستان در این واحد مشغول به کار شده ایم و این اقدام بدون هماهنگی نبوده است.

 

این کارمند سابق دانشگاه آزاد مرودشت دلیل اخراج خود را تصمیم دانشگاه دانست و گفت: طی بخشنامه ای از دفتر مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، تعیین تکلیف وضعیت کارکنان با شرایط مشابه ما را به واحدهای دانشگاهی سپرده است و ظاهرا دانشگاه مرودشت تمایلی به ادامه خدمت و ماندن ما ندارد و علیرغم ارسال چندین بخشنامه از سوی سازمان، دانشگاه مرودشت اسامی ما را به سازمان ارسال نکرد.

 

وی ادامه داد: شش ماه است که پیگیر این قضیه هستیم و به افراد زیادی مراجعه کرده ایم ولی علیرغم وعده های بسیار، مسئولین حاضر نشده اند به دفتر منطقه بیایند و مشکل ما را برطرف سازند.

 1. زارع   مهر ۱۲, ۱۳۹۳  

  باسلام، من یکی از این افراد می باشم و از مسئولین درخواست رسیدگی به جای وعده و وعید دارم. با توجه به اینکه مسئولیت تامین مخارج خانواده روی دوش اکثر این افراد می باشد از مسئولین تقاضا می شود برای یک لحظه خود را جای ما گذاشته و اگر احساس همدردی کردند پیگیری نمایند.

 2. mohsen   مهر ۱۳, ۱۳۹۳  

  با سلام خدا وکیلی به جای اینکه دانشگاه علوم تحقیقات راخریداری کنند به فکر آینده این کارکنان اخراج شده باشند

 3. منصور   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  چراهمیشه بجای ایجاداشتغال، شغلهای موجودم که عده زیادی درکناراون نون میخورند روبه دلایل واهی وبیهوده ازبین میبرند.تاکی بایدادامه داشته باشه؟

 4. فاطمه   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  سلام. ۷ماه بلا تکلیفی خیلی سخته از اون سخت تر بی اهمیتی این موضوع وعدم توجه مسئولین شهر .لطفا پیگیری کنید ما واقعا بلاتکلیف هستیم و با مشکلات زیادی روبه رو هستیم.ولی کسی نیست که جوابگوی ما باشه و همه به فکر منافع خودشون هستن

 5. مریم   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  با سلام. واقعا برای یه دانشگاه با ۲۰۰۰تا دانشجو عجیبه که اخراج نیرو داشته باشه این موضوع باید حل بشه پس این مسئولین وظیفشون چیه ۵۴تا جوان بیکار بشه میدونن چه عواقبی رو در پیش دار خصوصا که ۹۰درصد ما ها هم متاهل هستیم واقعا برا ی خودمون بخاطر داشتن همچین مسئولین بی فکری متاسفم!!!!!!!!!!!!!

 6. فاطمه   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  سلام.۷ماه بلا تکلیفی خیلی سخته از اون سخت تر بی اهمیتی این موضوع وعدم توجه مسئولین شهره هیچکس به فکر ما نیست و همه به فکر منافع خودشون هستن .ما این همه مشکلات باید چکار کنیم ؟

 7. حسینی   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  باسلام از زحمات شما.فقط می شود اینطور نوشت که همه بابد جوابگویی تمام
  اعمالشان باشند همش دنیایی خیالی خودمان نیست

 8. مریم   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  با سلام.برای یه دانشگاه با این تعداد دانشجو واقعا عجیبه که اخراج نیرو داشته باشه این موضوع باید حل بشه پس این مسئولین وظیفه شون چیه ۵۴ تا جوان بیکار بشه میدونین چه عواقبی داره معلومه که نمیدونن.واقعا برای خودمون بخاطره داشتن همچین مسئولین بی فکری متاسفم…..

 9. زارع   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  از مسئولین خواهشمند است پیگیری کنند و نگذارند افراد با آینده دیگران بازی کنند.

 10. زارع   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  با سلام
  من هم یکی از این افراداخراج شده می باشم که سابقه ۵سال فعالیت در دانشگاه را داشته ام ولی متاسفانه الان ۶ماه هست که بیکار شده ام و هر جا پیگیر کار می شوم به در بسته می خورم.از مسئولین محترم تقاضای پیگیری دارم .

 11. محمد جواد   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  سلام. یکی ته این شهر نیست به داد مردم برسه .۶۰تا جوون دم بخت را بیکار کردند هیچکس هم جوابگو نیست.ا

 12. احمد   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  با سلام
  من از نزدیک با تعدادی از این افراد که سابقه ۶-۷ سال کار در قسمت های مختلف آموزشی و اداری دانشگاه را داشته اند آشنا هستم.افرادی که به دلیل مشکلات در هر قسمتی که از آنها خواسته می شده خدمت می کرده اند.
  به نظر من این اقدام توهین به سیستم موجود و توهین به کارمندان و کادر خدمتگزار یک مجموعه می باشد.متاسفانه مسئولینی که به سر کار می آیند با تزریق اقوام و اشنایان و دوستان خود در سیستم به نوعی زمینه را برای قطع ارتباط با کارمندان سابق فراهم می کنند.بدون توجه به ارزش های انسانی و بدون توجه به از بین رفتن اعتماد در بین تمامی کارکنان این کار را انجام می دهند.این افراد متاسفانه افرادی بی کفایت هستند و بی فکر و منفعت طلب و بی توجه که هر مجموعه ای باید نسبت به اقدامات آنان دقت داشته باشد.امید به شنیدن خبرهای خوب و توجه به حق و حقوق این عزیزان

 13. اخراجی   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  ای که دستت میرسد کاری بکن پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار.
  زمانی بیکار هستی و زندگی را بر اساس بیکاری برنامه ریزی میکنی و لی زمانی شاغل هستی و زندگی را براین اساس برنامه ریزی میکنی حالا یکدفعه بعد از عید بیکاری را به عده ای از کارکنان بدون هیچ پیش مقدمه ای عیدی میدهند و هیچ کس حتی به خودش نمی گوید که کسی که تاکنون با آن حقوق اندک برنامه زندگی خود را چیده و نان آور خانواده است چگونه باید با این شوک بیکاری کنار بیاید. اجاره خرج و مخارج و………
  مسئولین محترم جوابگو باشند……….

 14. samane   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  باسلام واقعا متاسفم اگر یه لحظه خودمون رو جای اینها قرار بدیم تو این ۵ سال چه فرصت های شغلی رو از دست دادن بعد از ۵ سال اخراج بشن دور از انصافه اگر مسئولین زره ای وجدان داشته باشن باید مشکلشونو حل کنن

 15. لیلا   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  فقط متاسفم برا خودمون

 16. حمید   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  این دور از مون مردونگیه که برا حفظ سمت ۵۴تا جون رو بیکار کن

 17. اسماعیل   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  من در جریان کامل اخراج این جوانها هستم .این خبر صحت کامل داره وبرا رییس دانشگاه با این رفتار متسفم

 18. mariam   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  سلام ۷ماهه که بیکار شدیم ،۷سال پیش که در این واحد دانشگاهی مشغول به کار شدیم و با وعده و وعیدهای روسای قبلی حتی جای کارکنان رسمی هم خدمت صادقانه کردیم و هیچ حرفی نبود !!!!اما حالا که با بی مسئولیتی و تدبیری نامناسب از سوی سازمان و رییس واحد روبه رو شدیم ….همگی خود را کنار کشیده اند و هیچ کدام از مسئولین جوابگو نبوده اند ،اگر هر کدام از اینها جای ما بودند واقعا ساکت می نشستند ….در سالی که تبلیغات گسترده از نسل ایران که رو به پیری پیش می روند و تشویق ب افزایش تعداد فرزندانمان می شود واقعا درست نیست که در زمان کنونی ،قشر جوان جامعه را از کار بیکار کرده اند ….ما جواب می خواهیم ؟؟؟ رییس جمهور- استاندار -نماینده شهر – فرماندار-و…..لطفا قبل از اینکه شعار بدهید جوابگوی این مشکل باشید….

 19. reza   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  خیلی متاسفم واسه داشتن همچین اوضاع بی ثباتی

 20. reza   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  یعنی کسی نیست رسیدگی کنه فاجعه هست

 21. زهرا   مهر ۱۴, ۱۳۹۳  

  استاندار محترم استان فارس و فرماندار و نماینده محترم شهرستان مرودشت با سلام
  اینجانبان آموزشیاران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت به مدت ۶ماه است که اخراج شده ایم هر یک از ما بعد از فارغ التحصیل شدن دراین دانشگاه ،از ۲تا ۷سال در دانشگاه ،خدمت کرده ایم .بنده به مدت ۴سال (از ۸۹تا ۹۳) در دانشگاه مشغول به کار بوده از آنجا که همه این افراد احتیاج به کار دارند از شما خواهشمند است جهت اشتغال به کار ما در این دانشگاه اقدامات لازم را مبذول فرمایید

 22. فاطمه   مهر ۱۵, ۱۳۹۳  

  سلام .من هم ۸سال صادقانه برای دانشگاه فعالیت کردم .متاسفانه هیچ مسئولی حاضر نیست واسمون کاری کنه .اصلا به حرفامون گوش نمیدن و هر کسی رو که دلشون بخواد وارد سیستم می کنند…خواهش میکنم از مسئولین که لااقل ما رو از این بلاتکلیفی نجات بدهند.

 23. حسین   مهر ۱۵, ۱۳۹۳  

  سلام
  بسیار متاسفم که در شهری مثل مرودشت با این پتانسیل دانشگاهی ۶۰ نفر از کارکنان از کار بیکار می شوند و بعد از گذشت ۷ ماه هنوز هیچ اقدامی از طرف هیچ یک از مسئولین و مقامات مربوطه انجام نگرفته است.مطمثنا اگر مسئولین دست به دست هم دهند و فکری کنند ب نتایج مثبتی خواهند رسید.

 24. س.ا   مهر ۱۵, ۱۳۹۳  

  باسلام
  باوربفرماییداین بحث اینقدرتکراری و آزاردهنده است که برای ماهم خیلی عذاب آور است.
  اصرارماوتوقع ما به این دلیل است که شما در شرایطی هستید که توان مذاکره و پیداکردن راه حل این مشکل را دارید.از شما مسـُولین محترم تمنا میکنم مارا باگوش و چشم باز لحظه ای ببینید وبشنوید.کارکنانی که دانشجویان همین واحد که با سختی وشهریه سنگین فارغ التحصیل شده انددراین شهر که به علت موقعیت جغرافیایی اشتغال بسیار کم است صادقانه وباعلاقه در محیط دانشگاه مشغول شدند ومتاسفانه باز هم بین افراد تبعیض قاـُل شدند. عده ای به دلیل داشتن روابط با مسـُولین به سرعت وبدون زحمت جذب شدند در حالی که عده ای بعد از گذشت چهارسال به صورت آموزشیاری جذب شدند اما این آرامش خیلی زود تمام شد.
  شماکه تجمیع واحد علوم و تحقیقات را به هم تبریک میگویید پس چرا از این افتخارات چیزی عاید کارکنان تعلیقی نمیشود؟؟؟
  چرابه فرمایشات رهبر به عنوان سال فرهنگ عمل نشده است؟؟؟
  وچرا بخشنامه های و اجرای این امور در محیط فرهنگی دانشگاه اینقدر تعارض وجود دارد؟؟؟
  چرا؟؟؟
  لطفا پاسخگویقانع کننده ای برای کارکنانی که چندین سال برای این کار از جان ودل مایه گذاشته اند باشید.

 25. رها   مهر ۱۶, ۱۳۹۳  

  همه دنیا به دنبال راهکاری برای اشتغال زایی هستند انوقت تو مهد فرهنگ و پایتخت فرهنگی فرهیختگان و فرهنگیان را از کار بیکار می کنند بی انکه بگویند چرا و یا انکه کسی پاسخگوی این چرا ها باشد

 26. علی   مهر ۱۶, ۱۳۹۳  

  عاقبت پارتی بازی
  اونم با پارتی نماینده مجلس

 27. مهندسی   مهر ۱۶, ۱۳۹۳  

  سلام
  بسیار متاسفیم که مسولین بعدازبرطرف شدن نیازهای کاری خودشان توسط مردم اقدام کردندوالان پاسخی برای حل مشکلات کارکنان سابق شهرستان خود را ندارند.خواهشمندیم رسیدگی فرمایید.

 28. سجاد   مهر ۲۶, ۱۳۹۳  

  دوستان همچی مظلوم نمایی میکنن انگار ۵۴ تا نخبه رو اخراج کردن.خب یادتون بیاد روزی که جذب شدین چطور و به چه طریقی جذب شدین.تقریبا اونایی که با دانشگاه کار دارن میدونن که چقد شایسته سالاری در زمان جذب شما وجود داشت.بعدم من چندین بار ارباب رجوع دانشگاه بودم متاسفانه کثر کسایی که تو دانشگاه کار میکردن اصلا بهشون نمیومد کارمند باشن.انگار تو خونه خودشون بودن.خلاصه به نظر من که دانشگاه کار خوبی کرده.تعدیل نیرو همه جا هست.دانشجو کم شده درنتیجه دانشگاه هم باید کارمنداشو کم کنه.این که دیگه خیلی مسیله سخت و پیچیده ای نیست.اونیم که با این شرایط و قراردادها چند سال اونجا کار کرده و متاهل و … هست باید احتمال میداد همچین روزی رو.طوری حرف میزنین که انگار این اتفاق مثه زلزله غیر مترقبه بوده.یه خورده منطقی باشین و دنبال کار

 29. مه پاش   اسفند ۲۲, ۱۳۹۵  

  ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!

 30. منصف   آبان ۲۵, ۱۳۹۶  

  با سلام دوستان عزیز
  این افراد هیچکدام کارمند دانشگاه نبوده اند و حتی یک ریال هم از دانشگاه بابت حقوق دریافت ننموده اند این بزرگواران نیروهای یک شرکت خدماتی بوده اند که به دلیل اتمام دوره قرارداد امکان ادامه همکاری با ان شرکت میسر نبوده است و لذا این بزرگواران اگر مطالباتی دارن چه از حیث ادامه کار و یا حقوق دیگر بایستی از طریق مدیر عامل شرکت پیگیر باشند و نه دانشگاه
  باز تاکید می شود که این عزیزان به هیچ وجه کارمند دانشگاه نبوده اند و تا به امروز هیچیک از کارکنان دانشگاه اخراج نشده اند
  ضمنا واحد بابت علوم تحقیقات حتی یک ریال هم نپرداخته است


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر