۱۵:۴۹:۴۹ - سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳
مشتاقانه، پشت درهای نامهربانی جا ماندیم!
به گزارش “پارس دشت” هفته گذشته، روابط عمومی سپاه ناحیه مرودشت با ارسال پیامک به یکی از اعضای خانه مطبوعات مرودشت، خواستار دعوت از خبرنگاران مرودشت جهت شرکت در جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان مرودشت با حضور رئیس کل بسیج کشور، سردار نقدی، در باشگاه فرهنگیان شد. در این پیامک زمان آغاز برنامه رأس ساعت

P1320548
به گزارش “پارس دشت” هفته گذشته، روابط عمومی سپاه ناحیه مرودشت با ارسال پیامک به یکی از اعضای خانه مطبوعات مرودشت، خواستار دعوت از خبرنگاران مرودشت جهت شرکت در جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان مرودشت با حضور رئیس کل بسیج کشور، سردار نقدی، در باشگاه فرهنگیان شد.

در این پیامک زمان آغاز برنامه رأس ساعت ۸ اعلام شده و از خبرنگاران خواسته شده بود که کمی قبل از شروع برنامه در محل حاضر باشند تا نکاتی برای آنها توضیح داده شود.

sepah
اما روز برگزاری مراسم، زمانی که خبرنگاران، مشتاقانه برای پوشش برنامه به باشگاه فرهنگیان مراجعه نمودند، با شرایط متفاوتی روبرو شدند.

در بدو ورود خبرنگاران و در کمال تعجب از آنها خواسته شد که تلفن های همراه خود را تحویل داده یا خاموش نمایند که این مسئله به دلیل اینکه اغلب خبرنگاران از این وسیله برای ضبط صدا یا گرفتن عکس استفاده می کنند، برای این دسته از میهمانان، عجیب بود.

در گام بعدی، از اصحاب رسانه خواسته شد که دوربین های خود را تحویل داده یا اینکه از آن استفاده نکنند که این مورد کاملا با ماهیت فعالیت خبرنگاران و دلیل دعوت آنها به این برنامه تناقض داشت.

این برخوردها خبرنگاران را دچار سرگردانی و رنجش نموده بود تا اینکه میزبان برنامه بعد از گذشت بیش از بیست دقیقه از زمان وعده شده، در محل حضور یافت و چند تن از خبرنگاران مرد توانستند به همراه وی، در تالار حضور پیدا کنند.

اما این پایان ماجرا نبود و در قسمت بانوان، به این بهانه که از قبل، ورود یک خبرنگار زن، با آنها هماهنگ نشده است و دعوت نامه نیز همراه فرد نیست (در حالی که دعوت به صورت پیامکی صورت گرفته بود)، با رفتاری نامناسب از ورود تنها خبرنگار زن به داخل تالار ممانعت به عمل آمد.

درحالی که در همین مدت و در برنامه های اجرا شده با حضور سردار نقدی در شهرستان شیراز، حفظ حرمت و تکریم جایگاه و شأن خبرنگاران به عنوان یک ضرورت در دستور کار عوامل اجرایی قرار گرفته بود، و تنها مورد تأکید شده به خبرنگاران لزوم رعایت حجاب بود ولاغیر.

این اتفاقات در حالی رخ داده که برابر عرف موجود، جز درمواردی که جلسات محرمانه باشد، ورود خبرنگاران آزاد است. جالب اینکه در همان روز نیروهای برخی ادارات و تنی چند از خبرنگاران، بدون طی مراحل فوق، به تالار وارد شدند.

با ذکر این نکته که گاهی ناهماهنگی و رفتار نامناسب یک فرد می تواند زحمات یک مجموعه بزرگ را مخدوش جلوه دهد، خواستار پیگیری و رسیدگی به این مطلب از سوی جناب سرهنگ محمدی (فرمانده سپاه شهرستان مرودشت) هستیم.

نکته پایانی اینکه خبرنگاران با امید به پاسخگویی افراد مسئول و یا دلجویی از خبرنگارانی که شاهد این رفتار نامناسب بودند، چند روزی را تأمل نمودند اما به دلیل نادیده گرفتن این سنت حسنه، ناچار به اطلاع رسانی با هدف جلوگیری از تکرار آن در موارد آتی شدند.

 1. یک فعال رسانه مرودشت   آبان ۲۷, ۱۳۹۳  

  سلام اول اینکه عنوان مطلب جالب انتخاب شده
  دوم : مرودشت از نظر تعداد خبرنگار داره به حد استاندارد نزدیک میشه و لازمه که همه مسئولین و بخصوص روابط عمومی ادارات این مساله رو متوجه بشن و به صورت حرفه ای با این مساله برخورد کنن

 2. فاطمی   آبان ۲۹, ۱۳۹۳  

  لازم است مسئولین ارشد سپاه مرودشت دلیل این بی احترامی به خبرنگاران را پاسخ دهند خانه مطبوعات نیز باید این مورد را پیگیری کند

  • علی   آبان ۲۹, ۱۳۹۳  

   جنابعالی خبرنگار بودین؟

 3. یکی   آبان ۲۹, ۱۳۹۳  

  یه جور به خبرنگارا نگاه میکردن جلو در انگار جنایتکار دیدن…

 4. حسین   آبان ۳۰, ۱۳۹۳  

  برگزار کنندگان برنامه های از این دست و در این سطح باید توجه داشته باشند که بسیج به عنوان الگویی از بهترینها در اذهان نقش بسته و در ترویج این فرهنگ ارزشی باید از جزئیات پیرامون آن غافل نشویم وخدای ناکرده همین موارد ذکر شده به متن خدشه وارد نکند.ضمن تبریک هفته بسیج به همه بسیجیان وهمشهریان عزیز و تقدیر وتشکر از برگرار کنندگان برنامه یاد شده که تلاش کرده بودند برنامه به نحو احسنت برگزار شود اما در اجرا بسار ضعیف انجام شد که در خور و شان شهر مرودشت نبود. انشاالله که مسئولین امر تمهیدات لازم را در این گونه موارد لحاظ نمایند.


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر