۲۱:۲۱:۵۰ - شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مرودشت: سمن ها، بازوان توانمند دستگاه های دولتی هستند+ تصاویر
 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مرودشت در نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد این شهرستان، «سمن ها» را بازوان توانمند دستگاه های دولتی دانست. به گزارش دریافتی “پارس دشت” از روابط عمومی فرمانداری شهرستان مرودشت، نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد شهرستان مرودشت با حضور رسول زارع معاونت سیاسی اجتماعی و لیلا مهرآور مسئول

IMG_20160717_103340
 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مرودشت در نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد این شهرستان، «سمن ها» را بازوان توانمند دستگاه های دولتی دانست.

به گزارش دریافتی “پارس دشت” از روابط عمومی فرمانداری شهرستان مرودشت، نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد شهرستان مرودشت با حضور رسول زارع معاونت سیاسی اجتماعی و لیلا مهرآور مسئول کمیسیون بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان مرودشت و نمایندگان سازمان های مردم نهاد در سالن شهید رجایی فرمانداری برگزار گردید.

در این نشست که به منظور ایجاد آشنایی بیشتر با فعالیت تشکل های غیردولتی شهرستان و افزایش تعامل و مشارکت آنان در فعالیت های شهرستان برگزار گردید، رسول زارع معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری  شهرستان مرودشت با اشاره به وسعت جغرافیایی و گستردگی جمعیت این شهرستان، تعداد تشکل های موجود را ناکافی دانست و بیان داشت: سازمان های مردم نهاد شهرستان مرودشت باید با اطلاع رسانی به موقع برنامه های خود، علاوه بر ایجاد زمینه آشنایی بیش از پیش شهروندان با مفهوم «سمن»، باعث ایجاد انگیزه در میان شهروندان برای راه اندازی تشکل های بیشتر شوند.

زارع در بخشی دیگر از سخنان خود، سمن ها را بازوان توانمند دستگاه های دولتی برشمرد و خاطر نشان ساخت: سمن ها می توانند به کاهش حجم کار دستگاه های دولتی، کمک به احیاء و حفظ حقوق شهروندی و همچنین ایجاد نشاط اجتماعی در فضای کنونی جامعه کمک شایانی نمایند.

در ادامه این نشست، کارشناس امور مالیاتی شهرستان مرودشت در خصوص نحوه بهره مندی تشکل های مردم نهاد از معافیت  مالیاتی فعالیت های خیریه و عام المنفعه توضیحاتی ارائه نمود.

در پایان این جلسه انتخابات نماینده سازمان های مردم نهاد دارای مجوز فعالیت از فرمانداری برگزار گردید و عبدالرحمان هوشیار بعنوان نماینده منتخب برای مدت دو سال انتخاب گردید.

همچنین در این نشست مقرر شد در راستای افزایش تعامل و همکاری مستمر بین سازمان های مردم نهاد و ایجاد ارتباط موثر با فرمانداری این شهرستان، اتاق فکر سمن های مرودشت راه اندازی شود تا با برگزاری نشست های تخصصی، ضمن فراهم نمودن فرصت بهره گیری از تجربیات سایر سمن ها، به افزایش ­انگیزه در جهت توسعه کار و فضای شهرستان گام بردارند.

 

IMG_20160717_103047 IMG_20160717_103059 IMG_20160717_103113 IMG_20160717_103125 IMG_20160717_103207 IMG_20160717_103306


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
  • دريافت مرودشت
  • آرشيو
  • تازه های خبر
    پیشنهاد سردبیر