۱۰:۳۴:۱۲ - جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴
چه کسی شهردار است؟ احمدی یا برومندی؟
پارس دشت- در سال های اخیر، وضعیت نا بسامان معابر شهری و خاکی بودن بسیاری از کوچه های شهر، همواره مورد گلایه شهروندان شریف مرودشتی بوده است. شکایت شهروندان از وضعیت اسف بار آسفالت کوچه و خیابان ها، به حدی بود که داریوش احمدی پس از انتخاب توسط شورای شهر، بهبود وضعیت آسفالت را به

url

پارس دشت- در سال های اخیر، وضعیت نا بسامان معابر شهری و خاکی بودن بسیاری از کوچه های شهر، همواره مورد گلایه شهروندان شریف مرودشتی بوده است. شکایت شهروندان از وضعیت اسف بار آسفالت کوچه و خیابان ها، به حدی بود که داریوش احمدی پس از انتخاب توسط شورای شهر، بهبود وضعیت آسفالت را به عنوان یکی از وظایف مهم شهرداری و از شعارهای خود اعلام نمود.

 

آسفالت بیش از ۲۵۰ هزار متر مربع از معابر مرودشت (طبق اعلام شهردار در نشست با اصحاب رسانه در اسفند ۹۳)، باعث شد که مجموعه شهرداری مرودشت این اقدام خود را که مورد رضایت طیف گسترده ای از شهروندان نیز بود، «نهضت آسفالت» بنامد.

 

پس از موفقیت این طرح در کسب رضایت مردم، شهرداری مرودشت و در رأس آن داریوش احمدی به عنوان سکاندار این مجموعه، از سوی حامیان نماینده محترم شهرستان در معرض انتقادهای بسیار گسترده ای قرار گرفت.

 

شدت انتقادات تا آنجا بود که برخی «نهضت آسفالت» را به «نهضت سیاه نمایی» تعبیر کردند و آن را اقدامی غیرکارشناسی و تنها در راستای جلب موقت رضایت افکار عمومی شهرستان دانستند.

 

اما اتفاق سوال برانگیز و تا حدی غیرمعمول که چند روز پیش رخ داد، ارسال پیامکی بود که از انجام آسفالت شصت متری مرودشت با پیگیری نماینده محترم شهرستان و اخذ اعتبارات از وزارت راه و شهرسازی خبر می داد. در ادامه نصب پلاکاردهای متنوع تقدیر و تشکر اهالی محل از نماینده در جای جای خیابان شصت متری، بر شگفتی ماجرا افزود.

 

یادمان نرفته که سال ها قبل، عده ای از طرفداران یکی از شهرداران سابق اقدام به نصب پلاکارد از سوی مردم می نمودند که اقدام ناپسندی بود.

 

این در حالی است که شنیده می شود این اعتبارات برای ترمیم و بهسازی آسفالت ورودی های شهر اختصاص یافته بوده که در رقابتی تنگاتنگ به مصرف آسفالت شصت متری رسیده است. سوالی که در این میان مطرح می شود این است که در صورت صحت این مطلب، آیا قوانین ناظر بر هزینه کرد اعتبارات وزارت راه و شهرسازی، امکان جا بجایی این اعتبارات و انتقال آن به سطح معابر شهری را به نماینده محترم و اداره راه و شهرسازی می دهد؟

 

و اصولأ آیا ورود نماینده محترم به حیطه فعالیت های شهرداری آن هم در حالی که این مجموعه، پیگیر وظایف ذاتی خود می باشد، توجیه مدیریتی و اقتصادی دارد؟

 

مسلمأ هر اقدام مثبتی در جهت بهبود و رفاه حال شهروندان مرودشتی انجام شود، مایه خرسندی همه دلسوزان شهر خواهد بود اما آیا شهرستان مرودشت با این حجم عظیم از مشکلات، معضل دیگری ندارد که نماینده محترم شهرستان به دنبال پیگیری آن باشد؟

 

سوالی که ذهن مخاطبین آگاه و شهروندان پرسشگر را به خود مشغول کرده «دلیل خروج نماینده محترم از جایگاه رفیع نظارت بر عملکرد مسئولین و تنزل به مقام اجرایی در زمینه انجام آسفالت شهری» است؟

 

دلیل این ماجرا هرچه که باشد باید توجه داشت که در حال حاضر موضوعات بزرگتر و مهم تری همچون تسریع در عملیات جاده درودزن به مرودشت وجود دارد. جاده خطرناکی که هرساله جان ده ها شهروند مرودشتی را گرفته و خانواده های آنها را داغدار می نماید.

 

سایت پارس دشت آمادگی خود را جهت درج پاسخ دفتر نماینده محترم مردم شریف شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در این خصوص اعلام می دارد.

 

 

 1. صالح   خرداد ۸, ۱۳۹۴  

  سلام آسفالت خیابان ۶۰ متری توسط جناب نماینده یک کار تبلیغاتی … بوده که نماینده رو واداشته بیاد دقیقا از سر جاده زندان که مسیر تردد روستائیان محترم اطرافه شروع به آسفالت کردن کنه و در کمال تاسف پیامک بزنن که این کار نماینده هست آهای مردم نکنه اشتباه کنید بگین شهردار اینجا رو آسفالت میکنه و تاسف آورتر اینکه خودشون واسه خودشون پلاکارد میزنن سر خیابونها و از خودشون تشکر میکنن چنین رفتارهائی به هیچ عنوان در شان یک نماینده نیست و در دوره های قبلی از هیچ کدام از نمایندگان حاضر در مجلس چنین رفتاری سر نزد و اینکه نماینده فکر میکنه میشه با فهم و شعور مردم بازی کرد و بداند که دیگه چنین سیاه نمائی هایی در نزد مردم ارزشی نداره .

 2. شهروند   خرداد ۸, ۱۳۹۴  

  سلام
  تا وقتی نیاز به ارا باشه جو و شرایط همینه
  اگرنیاز خلق الله اولویت اول باشه ،تعامل شکل میگیره ومردم به رفاه میرسند

 3. شهروند   خرداد ۸, ۱۳۹۴  

  ۱- روستاییان انسانهای شریفی هستند خیلی خیلی شهری
  ۲- امیدوارم دفتر نماینده خودش را پاسخگوی ….. یه فردی که ذهن آشفته ای داره مشغول نکنه
  ۳- ………..
  ۴- ۶۰ متری کمربندی محسوب می شود و همانگونه که اداره راه و شهرسازی این اقدام رو کرده کار قانونی بوده، وگرنه هیچ دستگاهی کار غیر قانونی نمیکنه
  ۵- یه سری به بالاتر از میدان احسان شیراز کمربندی بزن ببین که شهرداری کار میکنه یا اداره راه و شهرسازی
  ۶- اولویت اینکه کجا چی هزینه بشه ربطی پرسشگر با ذهن منحرف نداره

 4. شهرمن   خرداد ۸, ۱۳۹۴  

  سلام: از اونجاییکه هر کودک نوپایی میتونه وظایف نماینده مجلس و شهردار تمییز کنه پس خواهشمندیم اقای نماینده تلاشی در جهت سیاست پوپولیستیه آسفالت نداشته باش تا حداقل این وسط وظیفه خطیر مسئولین شهرداری و زحمتاشون زیر سوال نره…تبلیغات به هر قیمتی؟!! فقط لطف کن اگه تو سالن اجتماعات فرمانداری ، قرار ملاقات مردمی میذاری به شهروندان احترام بگذار و حضور پیدا کن نه اینکه مسئول دفترتون بگه اقای نماینده نمیان ، مردم هم دست از پا درازتر برگردن خونه و دریغ از یه برنامه ریزی ساده.

 5. عشایر   خرداد ۸, ۱۳۹۴  

  الله برای تو خریدم که الله نگهدار تو باشد اصل حقوقی صلاحیت واصل ۱۶۷ قانون اساسی تاکید دارد که نماینده در تمام امور دخیل باشد آسفالت ۶۰متری یا هر نقطه شهر توسط اداره راه و شهرسازی و با پیگیری نماینده اصلا ایراد ندارد.یادمان نرود که آسفالت با پول عوارض پلاک صد ویکی توسط شهرداری انجام شد که عاملش نماینده بود.ضمنا نهضت یک جریان فکری واجتماعی است ودر مورد آسفالت صدق نمیکند

 6. تنهااا   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  واقعا یه نماینده به جایی رسیده که آسفالت کردن براش خیلی بزرگ شده ….
  این نشونه ضعف یه نماینده هست بخداااا

 7. علی   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  شهروند جان اگر کمربندی مربوط به اداره راه میشه پس بنر را باید برای رئیس اداره راه میزدن نه برای نماینده .

 8. تاجیک   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  عشایر شما گمون کنم رییس قبلا یکی از سازمان های شهرداری هستی که حالا کارمند شدی. چرا از نماینده طرفداری می کنیی میدونی که نماینده داره حالا با نامردی شهردار را تخریب میکنه چرا نمک شهرداری می خوری و …؟ برو از شهردار طرفداری کن عشایر غیور.نمایبنده کار مهم ترنداره بکنه که راست رفته سراغ آسفالت ۶۰ متری؟

 9. اكبر   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  نماینده شخصا نمیاد خودش اسفالت کنه ولی با پیگیری و دستور ایشان کار انجام شده اینقدر شهردار را بزرگ نکن دارین با دو تا کار کوچک بزرگنمایی میکنی شهردار وظیفش است اینقدر با افکار مردم بازی نکنین

  • شهرام صحرایی   خرداد ۱۲, ۱۳۹۴  

   بله ما هم اعتقاد داریم که شهردار داره وظیفه اش رو انجام میده و این اولین شهرداری بوده که من دیدم در این شهر حالا به هر هدفی داره وظیفه اش رو انجام میده ولی هنوز بعداز این چند دوره نماینده ای برای شهرستان نیامده که وظیفه خودش رو انجام بده . به امید آن روز

 10. رحیم مختاری   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  سلام.خدا قوت.
  ماده ۱ قانون ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی بیان نموده است که کلیه وظایف این دو وزارت خانه به وزارت راه و شهرسازی محول می گردد و وزارت مسکن و شهرسازی در سابق حق ارائه خدمات به شهر را دارا بوده است که اکنون به وزارت راه و شهرسازی انتقال یافت.و نماینده به دلیل نظارت بر امور و جذب اعتبار که از وظایف نماینده می باشد را محقق نموده است.و اقدامات این نماینده پرتلاش در جهت محرومیت زدایی می باشد.لذا اگر ایرادی هم وارد است به آسفالت کوشک می باشد.

 11. شهرمن   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  سلام؛ حالا که دم انتخابات اسفالت سیاسی پر رنگ شده و سیاهیش جلوه دیگری داره؛خواهشمندیم لطف فرمایید یک عدد زیپ هم وسط خیابان هنگام اسفالت نصب کنید تا ارگان های دیگه که بلافاصله پس از اتمام اسفالت اقدام ب کندنشون میکنن راحت باشن و نیازی نباشه باز اسفالت بکنن؛زیپ را باز کرده و اون داخل هرکاری دارن انجام بدن ،بعد هم زیپ ببندند. هم دیگه هزینه مالی دربرنداره و هم اینکه تو انتخابات بعدی شاید روی طرح های اشتغال زایی و حمایت از صنایع شهرستان و رفع مقوله بیکاری جوانان شهرستان مانور دادن… خدا هممونه ب راه راست هدایت کنه

 12. فاح   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  واسه خودم خیلی متاسف که افتخار نمایندمون شده آسفالت ۶۰ متری ولی چند ساله نتونسته مشکل کارخونه آزمایش را حل کنه که هم مشکل کارگراش حل بشه و هم اشتغال زایی بشه و هم عوارضش برگرده و تو شهر هزینه بشه و فق پیامک میزنن دعوت نماینده از فلانی ولی در آخر نتیجه ی دلخواهی نداره و فقط مانور تبلیغاتی هست.وقتی کسی بزرگ نباشه نمیتونه کارهای بزرگی هم انجام بده

  • شهرام   خرداد ۱۲, ۱۳۹۴  

   احسنت با جمله آخرت خیلی حال کردم

 13. حسین   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  جناب مختاری ای کاش استناد به قوانین و ظرافت در حمایت ازمردم بیشتر پر رنگ بود تا حمایت از اشخاص. لطفا یک ماده قانونی برای آسفالت کوشک که خدمت به اسراییلی ها بوده است پیدا کنید.

 14. دوست   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  یه سوال
  چرا نماینده شهر باید در این زمان که کمتر از یک سال به انتخابات مونده این کار رو انجام بده یعنی توی این سه سالی که گذشت نمیتونست بودجه و اعتبارات برای شهر بگیره؟
  حالا خدا رو شکر خوبه که این انتخاباتا هست که مسئولین یکم حتی برای رای آوردن هم که شده به شهر میرسن!!

 15. صالح   خرداد ۹, ۱۳۹۴  

  خدمت آقای عشایر واکبر بگم که شماها که ستاد انتخاباتی راه انداختین هنوز انتخابات شروع نشده که صبر کنین و اینکه چرا اینهمه راه و جاده های واجب در حوزه انتخابیه نماینده وجود داره که بعضا مشکلات خیلی زیادی واسه مردم ایجاد شده مثل جاده سد درودزن اهمیت نداره شما پیله کردین به روکش آسفالت ۶۰ متری که حداقلش تا چند ساله دیگه قابل استفاده بود فکر نمیکنین یه خورده زیاده روی کردین میدونین این جور کارها مردم رو از شما فقط دور میکنه و اینکه ظاهرا در این موضوع نیت خیری دیده نمیشه و موضوع اصلی ترس از محبوبیت شهرداره که داره کار ذاتی شهرداری رو انجام میده واقعا این این مسایل در دوره نمایندگی برومند پیدا شد و سابقه نداشته تا حالا

 16. تنهااا   خرداد ۱۰, ۱۳۹۴  

  رحیم مختاری طرفدار بدون آگاهی که فقط میخای نماینده را تبرئه کنی…
  اگر وظیفه اداره راه هست چرا برومند داره سراسر ۶۰ متری بنر و عکس میزنه و از خودش تشکر میکنه …
  چرا تند تند برای خودش نوشابه باز میکنه و تبلیغ خودشو میکنه پس اینا وظیفشه بگو کمتر از خودت تشکر کن..

 17. شیروانی   خرداد ۱۰, ۱۳۹۴  

  آقای مختاری دوروزه پیداش شده و جالبه که آنقدر در حمایت از نماینده زیاده روی می کنه که انگار همکلاسی ابتدایی ایشون بوده. مطالب ایشون را که بخونی فقط در دو مورد استناد به قوانین را بلده:
  ۱ – تخریب شهردار احمدی
  ۲ – حمایت از نماینده
  به ایشون بگید خسته نباشی مختاری مختاری مختاری

 18. شیروانی   خرداد ۱۰, ۱۳۹۴  

  رییس اداره راه که بیچاره جرات نداره رو حرف نماینده حرف بزنه. هرچی نماینده بگه اونم میگه باشه! اگه کاربد بشه تقصیر اونه اما حالا که دارند اسفالت می کنن باید ساکت بشینه تا بگن کار نماینده است. دلم براش می سوزه
  اتاق خودشم بخوان آسفالت کنند صندلیشو جابجا می کنه میگه بفرما…

 19. رحیم مختاری   خرداد ۱۰, ۱۳۹۴  

  سلام خدمت دوست عزیزم حسین.شما مطلب آسفالت کوشک را تحت عنوان بررسی حقوقی مصوبات شورای شهر و حدود انجام وظایف شهرداری را در سایت سلام مرودشت می توانید مطالعه کنید.

 20. رحیم مختاری   خرداد ۱۰, ۱۳۹۴  

  آقای شیروانی رحیم مختاری یا هیچ کس عهد اخوت نبسته است.وقتی که قانون مشخص نموده است،دیگر نیازی نیست که ما بخواهیم نماینده مجلس را تخریب کنیم.بنده حقیر فقط یک بار نماینده را در سال ۱۳۹۲ در ایام ماه رمضان در مسجد المهدی شصت متری دیدم.

 21. شهروند   خرداد ۱۱, ۱۳۹۴  

  رحیم مختاری تو یکسال هم نیست که اومدی تو کاره رسانه و خبر…
  یه کم آهسته و پیوسته برو که برات خطر داره ….همیشه هم طرف حق را بگیر..

 22. حسین کوچیکو   خرداد ۱۱, ۱۳۹۴  

  الله برای تو خریدم .اصلی که شما میفرمایید کاملا صحیح است و در حقوق از آن بعنوان اولویت بندی و اصل تقدم یاد میکنند اما اصل صلاحیت برآنان ارجحیت دارد.غرض ارایه قانون بودنه طرفداری از هیچ کس.همدیگر تحمل کنیم و از پیش داوری بپرهیزیم

 23. حسین کوچیکو   خرداد ۱۱, ۱۳۹۴  

  ضمنا این تکه کلام ((الله برای تو خریدم))مربوط به پنج نفر از دوستان است که چهارنفر آن تحصیلکرده حقوق هستند.آقای تاجیک زود پیش داوری نکنید. این آقایی که میفرمایید بنده میشناسم وایشان عامل اصلی جابجایی اش از آن سازمان را برومندی میداند.الله نگدار عشایر> تاجیک >عرب <لر وترک باشد

 24. حسین بزرگو   خرداد ۱۱, ۱۳۹۴  

  تاجیک جان همین الان خبردار شدم که کامنت گذاشتی.انصافا همه تکه کلام های شما مانند وقتی است که با هم صحبت میکنیم.دوستت داریم. و همیشه از محضرتان استفاده میکنیم.

 25. حسین کوچیکو   خرداد ۲۹, ۱۳۹۴  

  الله برای تو خریدم که الله……..دوستان شهردار که رفت دیگه بد وخوب رفت به فکر اینده باشیم انشاءالله با حضور جناب نجاتی این مشکلات و لجبازی ها مرتفع گردد شهرداری هم با تدابیری که اع۱

 26. مهران   تیر ۱۴, ۱۳۹۴  

  گزینه های مطرح و مهم عزیزی و مقصودی و کبیری.باید ادم پرنفوذ انتخاب کنیم.البته کبیری از اونا بهتره

 27. علی   تیر ۱۸, ۱۳۹۴  

  آقا خسته شدیم از دعوای سیاسی بین برومندی و احمدی !!!
  یکی بیاد نجاتمون بده بخدا وضع شهرمون داغونه…

 28. جوان   تیر ۱۸, ۱۳۹۴  

  آقا بیایم امسال کاری کنیم که ازین دعواها خلاص شیم.
  بنظرم با رای ندادن به این دو نفر از شر اینن دعواها خلاص میشیم.


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر