۸:۴۵:۵۰ - یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳
قفل اداره امور کتابخانه های مرودشت بردرب انجمن خوشنویسان
چه کسی مسئول خانه به دوشی انجمن خوشنویسان مرودشت است؟ به گزارش “پارس دشت”، اداره امور کتابخانه های شهرستان مرودشت در اقدامی عجیب و باورنکردنی، وسایل و تجهیزات انجمن خوشنویسان شعبه مرودشت را  بیرون ریخته و قفل خود را بر در این انجمن آویخت.   این اقدام شگفت انگیز در حالی رخ می دهد که

DSC00003
چه کسی مسئول خانه به دوشی انجمن خوشنویسان مرودشت است؟

به گزارش “پارس دشت”، اداره امور کتابخانه های شهرستان مرودشت در اقدامی عجیب و باورنکردنی، وسایل و تجهیزات انجمن خوشنویسان شعبه مرودشت را  بیرون ریخته و قفل خود را بر در این انجمن آویخت.

 

این اقدام شگفت انگیز در حالی رخ می دهد که همه جا ذیل عنوان انجمن خوشنویسان ایران، عبارت «با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» به چشم می خورد و حداقل توقع از اداره امور کتابخانه های شهرستان بعنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که لااقل حرمت این عبارت را پاس دارد.

 

در توضیح این اقدام باید گفت مدتی است اداره امور کتابخانه های مرودشت و مسئولین کتابخانه عمومی شماره ۲ (مجاور کارخانه قند) با طرح این موضوع که استفاده از سرویس های بهداشتی( به دلیل قرار گرفتن بیرون از ساختمان) برای اعضاء مشکل است، خواستار تخلیه اتاق در اختیار انجمن خوشنویسان شده تا بتواند با تخریب دیوار اتاق، راهی به سمت سرویس های بهداشتی باز کنند!

 

طاهره عزیزی مسئول انجمن خوشنویسان مرودشت در گفتگو با خبرنگار پارس دشت اظهار داشت: تأکید بر تخلیه مکان را قبلا دریافت کرده بودیم اما باورمان نمی شد قبل از سر رسیدن مهلت تعیین شده، ه در اقدامی غیرفرهنگی و غیر منتظره، شبانه وسایل و تجهیزات ما را بیرون ریخته و به در انجمن قفل بزنند.

 

وی گفت: تخلیه تجهیزات بدون حضور نماینده انجمن و شبانه صورت گرفته و بلافاصله مواد و مصالح ساختمانی در اتاق انجمن تخلیه گردیده است. این در حالی است که دکتر مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، شخصأ طی هفته گذشته و در بازدید سرزده از شهرستان مرودشت، به کتابخانه مراجعه و خواستار لغو این تصمیم شدند.

 

عزیزی افزود: انجمن خوشنویسان مرودشت با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه، تربیت بیش از ۳۰ نفر خوشنویس با مدرک ممتاز و داشتن ۸۵ هنرجو، یکی از شعب فعال جنوب کشور است که جا داشت این جایگاه مورد احترام قرار می گرفت.

 

این مدرس انجمن خوشنویسان گفت: در این زمینه با حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مکاتبه کرده و منتظر نتیجه هستیم.

IMG DSC00004

 1. بی فرهنگ   شهریور ۲۳, ۱۳۹۳  

  به این میگن کارفرهنگی!البته فقط یه دستگاه فرهنگی با مدیری فرهنگی میتونه چنین کاری بکنه!آخه تو قرن۲۱ تو این شهر دستشویی ساختن ضروری تره!لطفا به مدیرانی که چنین ایده های بکر دارند بگید مشکل دستشویی جاهای دیگه هم حل کننده!!!

 2. زارع   شهریور ۲۳, ۱۳۹۳  

  احسنت، به این میگن کار فرهنگی!فقط یه مدیر مجرب میتونه چنین ایده ای داشته وچنین اقدامی کنه! البته تو قرن۲۱ و در این شهر دستشویی یه معظله و فکر همه رو مشغول کرده و چنین اقداماتی لازمه!لطفا چنین ایده های رو بجا های دیگه صادر کنید !!!

 3. ghasem   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  وقتی مسئول کتابخانه نداند کتاب و کتابخانه مد یون خوشنویسی است مستراح واجب میشود واقعا مایع شرم است

 4. رفيعى   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  با دیدن این عکس دلم بحال مردم مرودشت, هنرمند و هنردوستهاش سوخت و بیاد مردم فلسطین افتادم و نا خود آگاه این شعر از ذهنم گذشت که:
  یکى نام نیکو برد در جهان
  یکى رسم بد ماند از او جاودان
  دل نوشته من خطاب به مسئول بظاهر محترم کتابخانه مردوشته
  “آخه بى انصاف یکم بدور برت نگاه کن ببین کى هستى و رسالتت چیه”
  بنده از نزدیک فعالیتهاى انجمن خوشنویسى رو دیدم و باید بگم حیفه افراد و مسئولین انجمن هست که اینجورى جواب زحماتشون رو بدهند.
  در پایان هم واسه تمامى مسئولین شهرستان مرودشت اظهار تاسف میکنم که این اتفاق در دوران مدیریت اونا اتفاق افتاده و میشه از اون بعنوان بخش تاریک کارنامه خدمات!!! این مسئولین به مردم مرودشت اشاره کرد.به امید روزى که شاهد این اتفاقات توى شهرستان نباشیم.

 5. مير عماد   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  واقعا این عکس آدم رو بفکر فرو میبره و بغض هر هنردوستى رو میترکونه.انجمن خوشنویسى مرودشت یکى از معدود انجمن هاى هنرى مرودشته که داره با همت مسئولین و مدرسین انجمن و بدون چشم داشت اداره میشه.واقعا این بى انصافیه.خواهش میکنم این خبر رو بیشتر انعکاس بدید تا همه بفهمن اینجا چى میگذره شاید مسئولین سرشون رو از زیر برف بیارن بیرون.

 6. کلهر   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  هرکس به طریقى دل ما میشکند
  بیگانه جدا, دوست جدا.
  بیگانه اگر میشکند حرفى نیست, من در عجبم دوست چرا میشکند!!
  نمیدونم مسئولین فرهنگى شهرمون مردشت با دیدن این عکس چه حسى بهشون دست میده.تمام جملات با صداى بلند از ذهنم میگذره, با صدایى که پر از اعتراض به بی توجهى به فرهنگ و هنر توى مرودشته ,اى کاش این صدا مسئولین رو از خواب بیدار کته.من بعنوان یه مرودشتى خجالت میکشم این خبر رو به بقیه هنردوستان بدم ولى خواهشم از مسئولین که درخواب بسر میبرند پیگیرى مستمر و دل سوزانه این بى احترامیه.گرچه اینجا پر از حنجره پاره و گوش ناشنواست

 7. هنر دوستهههههههنردوست   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  با توجه به اظهارات مسؤول انجمن این اتفاق زشت و غیر فرهنگی قبل از به پایان رسیدن ضرب الاجل اعلام شده از سوی مسئولین بوده که این خود نشان از ناهماهنگی بین سرپرست اداره ارشاد و واحد های تحت پوشش این اداره دارد ویا بیانگر تعدد مراکز تصمیم گیری در این نهاد دولتی نه چندان گسترده است این اتفاق به هر دلیل که باشد نشان دهنده ناکار امدی وضعف مدیریت در این اداره کوچک است شایسته است همه هنر دوستان به اقدام ناپسند اعتراض نمایند و مسیولین تا رسیدن به نتیجه موضوع را پیگیری نمایند

 8. هنر دوستهههههههنردوست   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  گویا مراجعین کتابخانه انچنان از شدت … به خود می پیچیده اند که فرصتی برای مکاتبات اداری و عبور از مراحل قانونی نبوده است ومسؤولین دلسوز بی محابا راه حلی بکر ودر حد فهم خود یافته اند

 9. زارعی نژاد   شهریور ۲۴, ۱۳۹۳  

  شاید اونا هم مجبور بودن این کار رو بکنن. ولی در هر شرایطی چنین رفتاری پسندیده نیست اونا با خوش نویسان که هنرمندان بسیار متواضع و بی حاشیه ای هستند

 10. الف-هنرجو   شهریور ۲۵, ۱۳۹۳  

  این فرد واقعا مسئول کتابخونه بوده؟؟!! چرا چنین فردی رو مسئول یه جای فرهنگی گذاشتن؟
  متاسفم برا شهرمون ، پیشینه تاریخی و هنریش،همه مردم به خصوص هنرمنداشٰ،و البته واقعا متاسفم برا مسئولینی که این خبر رو شنیدن و هنوز کاری نکردن!و شاید آفرین به مسئولینی که شنیدن و به فکر حل مشکل هستن.

 11. تقی زاده   شهریور ۲۵, ۱۳۹۳  

  با این کارها که بوی نا پختگی میده و حاصل عدم خرد جمعی است جوانان ما باید اوقات فراغتشون را با چیزی غیر از هنر پر کنندوناخوداگاه به سمت وسوی دیگری میروند.هنر زیباییست واول زیبا ی جهان هستی خداوند است.ان الله جمیل و یحب الجمال.از خدا بترسید واز مولای متقیان امام علی ع بیاموزیم که بشتر از آنکه دافعه داشته باشد جاذبه داشت…

 12. رها   تیر ۱۶, ۱۳۹۴  

  هرچند که چنین رویدادهایی در جامعه ما به امری عادی تبدیل شده،اما تعجب و تاسف از حوزه فرهنگی ست.
  قطعا مسولین ذیربط دلایل خاص خودشان را در این خصوص داشتند،اما ای کاش کمی بخردانه با این امر برخورد میکردند.
  تحمل چند ماه تا پایان قرارداد انجمن کار چندان سختی نبود،و حتما درست این بود که با تجلیل فراوان از زحمات فرهنگی چندین ساله انجمن و دیدن تمهیدات لازم در خصوص مکان جدید انجمن قبل از تخلیه، اقدام به چنین عملی مینمود.
  در هر صورت، انتظار مردم از نهادهای فرهنگی بالاتر از این کنش هاست.


ويژه نامه
تعداد شماره ها: 1
 • دريافت مرودشت
 • آرشيو
 • تازه های خبر
  پیشنهاد سردبیر